Köszönöm nektek, hogy így együtt örültetek velünk a Kicsi kapcsán!
Annyira megdobta a Kicsi önbizalmát a jól sikerült kivizsgálás és, hogy tudta, hogy mennyire ügyes volt, hogy azóta megeredt a nyelve. Látszik, hogy nőtt az önbizalma, ami neki nagyon kevés volt eddig. Ma mesélte az óvónéni, hogy a Kicsi egész nap beszélt, igaz, hogy angolul, de be nem állt a szája és ilyen még nem volt. Egyébként a kivizsgáló pszichológus azt mondta, hogy már nem csak autista, hanem neurotipikus gyerekeknél is sokkal jobban megy az angol sokszor, mint a magyar. Valahogy jobban rááll az agyuk.
Más. Szeretnék ajánlani egy sorozatot vagy inkább úgy mondom, lehet velem együtt nézni, mert én sem láttam belőle sokat. A Netflixen fut és az a címe, hogy Pingvin anyukák. Ahogy látom ez a sorozat arra hivatott, hogy atipikus gyereket nevelő szülők életét mutatja be. A főszereplőnek éppen egy autista gyermeke van, de ahogy látom a sorozatban lesz mozgáskorlátozott és Down-szindrómás kisgyerek is. Ennek én végtelenül örülök, hogyha megmutatjuk a világ diverz és ettől még nem kell kétségbe esni. A sorozat címe arra utalhat, hogy milyen is egy pingvin anya és amúgy egy pingvin szülőpár.
A pingvin anyukák különlegessége az elkötelezett és áldozatos gondoskodásban rejlik, különösen az extrém körülmények között, ahol élnek. Az Antarktisz zord, jeges környezetében a pingvin anyák és apák közösen gondoskodnak a tojásról és a fiókáról. Az anyák azután, hogy tojást raktak, gyakran hosszú útra indulnak, hogy táplálékot szerezzenek az óceánból. Eközben az apák a tojást a lábukon tartva, a testük alá rejtve védik a hidegtől és így akár több hétig nem esznek. Amikor az anyák visszatérnek a tengerből, ők veszik át a fiókák etetésének és gondozásának feladatát, míg az apák végre maguk is táplálékot kereshetnek. A különleges kapcsolat és az együttműködés kiemeli a szülői gondoskodás fontosságát a pingvin családokban, bemutatva, hogy a túlélésért való küzdelemben mindkét szülő elkötelezetten részt vesz.Szerintem erről szólhat a sorozat, az extrém körülmények közötti túlélésről, de majd a végén tudok okosabbat mondani.
Tegnap mesélte nekem az anyukám, hogy az egyik kollégájának a gyereke is ugyanazzal az orvosi diagnózissal, mint a Kicsi, SNI osztályban kezdte a tanulást és most lett negyedikes és áttették a neurotipikusok közé, mert sokat fejlődött. Annyit elárulok még erről a történetről, hogy csak az apuka neveli az autista gyerekét anyuka köszönte szépen, de kiszállt a gyereknevelésből. Ilyen is van.
Ha jól látom ez egy lengyel produkció. Betettem ide az előzetest, de ebben szörnyű a szinkron. A Netflixen már nem ilyen és van hozzá magyar szinkron is, teljesen nézhető.
Én köszönöm az ajánlót, mindenképpen megnézem.
VálaszTörlésAz utolsó előtti bekezdésedhez: apuka és a gyerek szuper, anyuka meg nem.
A Telexen van most egy borzalmas írás, ne olvasd el, a súlyosan beteg gyerekekkel valóban kilátástalan lehet az élet, de az általad említett családban biztos nem erről volt szó azért, hogyha ilyen szép sikereket értek el. 👍🏻
Ági
Oh, már rég elolvastam. :) Sajnos tényleg borzalmas állapotok vannak és a nagyon sokan egyedül maradnak, lecsúsznak mind anyagilag, mind mentálisan.
TörlésNagyon szomorú
TörlésDe érdekes, Penny, az Atypical (Több mint normális) c. netflixes sorozat is tele van pingvines-sarkkutatós-expedíciós motívumokkal, és ez is egy autista srácot nevelő család életéről szól, engem nagyon beszippantott (szülői, testvéri kihívások, továbtanulás, párkapcsolatok, terápiás sikerek stb.). Jó, hogy van ilyen sorozat.
VálaszTörlésKöszönöm, hogy szóltál erről, mert meg akartam nézni csak közben elfelejtettem! :) Na majd most. :)
Törlés