2/06/2025

She's out of control

Hétvégén voltunk mind a négyen Alma koncerten. Szerencsére nem kellett előre jegyet váltani, kivételesen a helyszínen is meg lehetett venni. A színházterem fele telt csak meg, ami elég gyanús volt, mert egy Alma koncert azért mindig fullon szokott lemenni. Gondoltam biztos sok a beteg, na de ennyire? Cini még aznap délutánra le is betegedett és azóta is beteg. 

Nekem továbbra is külön program rendezkedni. Terápiák, könyvek ide-oda, a takarítóronggyal a kezemben világosodtam meg és le is kellett ülnöm, hogy elszörnyülködjek magamon. Még azért nem vagyok teljesen biztos abban, hogy rájöttem a probléma gyökerére, de most szerintem léptem egy nagyot. Az volt benne a legrosszabb, hogy oké, azt hiszem tudom mivel kellene szembenézni, mit nyomtam el, de mi a megoldás? Na azt nem tudom. Azt sem tudom, hogy ezen a sémán lehet-e változtatni. Tipikusan olyan sztori amiről kétfélét lehet olvasni pszichológia könyvekben, hogy a terapeuta ezt írja le; Penny rájött a probléma gyökerére, dolgozott rajta és sikerült kijönnie belőle / Penny rájött a probléma gyökerére, de nem tudott rajta változtatni. Olyan jó lenne tudni, hogy mit kell csinálni, milyen gyakorlatot, hány guggolást, ördögűzést, hogy egy ilyen dolgot megváltoztassak. De nem, nincs rá recept, vagy sikerül valamiért vagy nem. A valami pedig itt az ismeretlen. Na jó, hagyjuk is. 

Ma reggel jógáztam és olyan jó volt, teljes harmóniában voltam magammal, mindig ilyen tudatállapotban lenne jó létezni. Meditáltam is, de az nem sikerült maradéktalanul, mert végül elaludtam és arra ébredtem, hogy fázom. Viszont nagyon jó lenne aludni, sokat, mélyet, nyugtatót, gyógyítót. Ki kellene vonulnom két hétre valami faházba, ahol csak jókat eszem, jógázom, olvasok, nagyokat lélegzek és alszom. A meditációs lelki szemeim előtt mondjuk nem faház van, hanem valami trópusi hely, ahol van forrásvíz, meg friss gyümölcsök és nem kell sok ruha. A meditációimban szerencsére nincsenek veszélyes állatok és ezer szúnyog, ahogy az amúgy a trópusi helyeken szokott lenni. Még szerencse, furcsa lenne meditálás közben lecsapni pár szúnyogot... 

A csí azonban tényleg változik bennem, mert most vonzóbbnak találnak az emberek. Megszólítanak, eszükbe jutok az éjszaka közepén 24 év után, felhívnak, érdeklődnek. Mintha visszajöttem volna valami hosszú utazásból és mindenkit érdekelne, hogy milyen volt ott. Azt hittem, hogy most egy igen magányos, csöndes, visszavonulós időszakom lesz, ahol nagyokat fogok elmélkedni, megvilágosodom, én leszek a ZEN nagymestere, de eddig nem ez történik. Barátnőm küldött át egy videót azzal, hogy ennyit a zenről és miközben néztem, látni akarta az arcomat, ezért csak úgy nézhettem, hogy videochaten be kellett jelentkeznem. Ő meg nagyon nevetett, én nem annyira...haha. 


Nagyon szeretem ezt a filmet, sőt! Rengetegszer láttam, de már régen, viszont most eljutottam abba a korba, hogy azt gondolom ez a Tony Danza azért mennyire jó pasi itt is. :D Teljesen zsánerben van nekem; sötétbarna, sűrű haj, nagy barna szemek, szép pofi. Ilyen típusú filmes pasikon nőttem fel, nincs mit csodálkozni miért úgy házasodtam ahogy. Tony Danza most már 73 éves, de azért még mindig szép ember. 

10 megjegyzés:

  1. Ha van instád, nézd meg iamjenmann mai posztját, szerintem nagyon jól összefoglalja. (Jennifer Mann)
    Zsófia

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. @Zsófia- Köszönöm, megnéztem, elolvastam! :) Nem ismerem őt, de majd most jobban megismerem. Egyet is értek vele, de csak részben, hogy holisztikusan, átfogóan kell nekimenni a dolgoknak és nem csak egy-egy részre összpontosítani. Viszont ez az idegrendszer "újraindítása" vagy egyensúlyba hozásának módja nem olyan megfogható. Ez szerintem inkább egy folyamat és mindig dolgozni kell rajta. A mozgás, a tisztább étkezés, könyvek, terápia, spiritualizmus, kapcsolatok, stb., mind-mind egyenként hozzátesznek ahhoz, hogy balanszban legyen az idegrendszer és megtanulja, hogyha jön a baj, akkor van mihez nyúlni. Az az idegrendszer, ami mindig támadás alatt lesz, mert mindig lesz olyan ember vagy élethelyzet, aki vagy ami időről időre borzolja a kedélyeket. Ha nem jól kajálsz az nagyon is kihat az idegrendszerre és ha megtanulod a jó étkezést, akkor kisebb lesz a stressz szinted illetve stressz alatt nem fogsz a rossz kajákhoz nyúlni, mert már tapasztalatból tudni fogod, hogy jobb lesz neked, ha nem mész rá a stresszevésre, koplalásra. Nem beszélve az olyan ételekről amikről köztudott, hogy kibillenti az idegrendszert (pl. glutén, tej, koffein, stb.). A mozgás ugyanúgy kell, ahogy a jó alvás és még sorolhatnám. :)

      Szóval igen, az optimális egyensúlyt, a tökéletes harmóniát kell keresni és akkor visszaáll a szervezet "magától". Ez a Jin-jang! :) Viszont a napos oldalt nem fogod ismerni, az árnyékos oldal nélkül. Na, de hol van az abszolút nulla vagyis a teljesen optimális életkörülmények? :) Hányszor fordul ez elő velünk az életben? :) Mondjuk beüt egy válás, egy haláleset, súlyos betegség, pénzgondok, szürke hétköznapok, stb. nem lehet mindig felkészültnek lenni és az idegrendszer a legkisebb kilengésre is azonnal reagál. Nem tudod állandóan az optimális tartományban tartani, nincs ilyen módszer.
      Szerintem technikákat érdemes megtanulni és azzal lehet csökkenteni a károkat, illetve fel lehet edzeni az idegrendszer állóképességét.

      Látom van neki egy módszere és biztos használ és segít, viszont én sosem hiszek az egy igaz útban, inkább az arany középútban. Nekem a kedvenc szavam a harmónia. :) Sosem lehet tudni egy adott személy milyen úton éri el azt az állapotot, amiben teljesen kiegyensúlyozott. Az emberi elme, élet és lét nagyon összetett és annyira különbözünk egymástól, hogy mindenkinek más lesz a beteljesüléshez vezető útja.

      Viszont szeretem az olyan embereket, akik mutatnak technikákat, amiket ki lehet próbálni, ami sokaknak használ és él bennük a segítő szándék. :) Köszönöm neked is! :)

      Törlés
    2. Irene Lyon instajat is ajanlom (egyebkent en is pont olvastam Jen mai posztjat😊), o sokat ir az ‘arnyekunk’ integralasarol es igen, arrol, hogy normalis es nem is varhato, hogy mindig egyensulyban maradjunk, a lenyeg, hogy hamar vissza tudjunk billenni a kiegyensulyozottsagba. van egy 3 oras ingyenes anyaga, egy resze mar eleg ismeros volt, de tole hallattam arrol az amerikai olasz bevandorlo kozossegrol, ahol az egeszsegtelen eletmod ellenere sokan magas kort ertek meg egeszsegben, mert olyan osszetarto volt a kozosseg, es ez oriasi protektiv tenyezo volt. aztan a kesobbi generaciok amerikanizalodtak, es eltunt ez a hatas. sajnos elfelejtettem, hogy mi a neve a varosnak, pedig wikipedia-szocikke is van a jelensegnek :)

      Törlés
    3. De érdekes ez az olasz sztori! Mondjuk a család ereje meg a közösségé az tényleg nagy tud lenni akkor is ha jó, akkor is ha rossz. Majd jobban belemélyedek, mert most még csak beleolvastam a posztjaiba és tényleg nem ismerem.

      Törlés
    4. nekem szimpik a posztjai, viszont most olvasom a redditen, hogy a ferje Trumpot tamogatja, ami nem tudom, hogy fer meg a humanista elveivel meg azzal, amit a kiegyensulyozott idegrendszeri mukodesrol ir😞. viszont Bakonyi Panni is nagyon jokat ir, ajanlom az oldalat, instajat, nagyon
      szimpi o is idegrendszer temaban. es persze ‘a nagy oregek’: Porges, Peter Levine…

      Törlés
    5. Kinek a férje? Irene Lyoné vagy Jenné?

      Törlés
    6. Irene-e, Jennek meg nem olvastam utana, csak goodreads-review-k alapjan probalom eldonteni, olvassam-e el a konyvet.

      Törlés
  2. megtalaltam: https://mindsetpszichologia.hu/a-kozosseg-gyogyito-ereje-a-roseto-hatas :)

    VálaszTörlés
  3. Ő, mármint Jennifer Mann szomatikus terápiával kezeli a gyerekkori “traumát”, ami alatt ő nem feltétlenül ért abúzust vagy valami durva dolgot, hanem kb. csak annyit, ami egy nárcisztikus partner felé tereli az embert. Igen, teljesen igazad van abban, hogy semmilyen extrém módszer nem jó, de nekem nagy gondot okoz megtalálni a középutat :) Zs.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszi, meg fogok vele "ismerkedni", mert érdekesnek találom magamra nézve! :)

      Törlés